BAFTA Televizyon Ödülleri’nden göz kamaştırıcı bir aday listesi

Britanya Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi’nin, ülkenin en iyi televizyon yapımlarını onurlandırdığı BAFTA Televizyon Ödülleri 2021 yılı aday listesini duyurdu. Steve McQueen’in Londra’da azınlık ve göçmen olma tecrübesine odaklandığı antoloji serisi Small Axe 15 adaylıkla başı çekerken; son sezonuyla Prenses Diana ve Margaret Thatcher gibi simaları anlatısına dahil eden The Crown, 10 adaylıkla onu takip ediyor.

Geçtiğimiz senenin en zihin açıcı seyir tecrübelerinden biri olmasına rağmen kimi ödül gruplarınca görmezden gelinen I May Destroy You, ince detayların şekillendirdiği anları ve karakterlerine olan yaklaşımıyla gönüllerde taht kuran Normal People, kendine hayran bırakan bir Billie Piper performansı barından I Hate Suzie ve geniş bir takipçi kitlesine sahip Netflix hiti Sex Education, aday yapımlardan bazıları. Kanal ve platform savaşında rekor ise, 104 adaylıkla BBC’nin.

6 Haziran’da sahiplerini bulacak ödüllerin ana kategorilerini aşağıda bulabilir, tüm adayları ise tek tıkla inceleyebilirsiniz.

Small Axe

EN İYİ DİZİ (DRAMA)

The Crown
Gangs of London
I Hate Suzie
Save Me Too

EN İYİ DİZİ (KOMEDİ)

Ghosts
Inside No. 9
Man Like Mobeen
This Country

Normal People

EN İYİ MİNİ DİZİ

Adult Material
I May Destroy You
Normal People
Small Axe

EN İYİ TV FİLMİ

Anthony
BBW (On the Edge)
Sitting in Limbo
The Windermere Children

EN İYİ ULUSLARARASI YAPIM

Little America
Lovecraft Country
Unorthodox
Welcome to Chechnya: The Gay Purge

The Crown

EN İYİ KADIN OYUNCU

Michaela Coel (I May Destroy You)
Jodie Comer (Killing Eve)
Daisy Edgar-Jones (Normal People)
Billie Piper (I Hate Suzie)
Hayley Squires (Adult Material)
Letitia Wright (Small Axe)

EN İYİ ERKEK OYUNCU

John Boyega (Small Axe)
Paapa Essiedu (I May Destroy You)
Paul Mescal (Normal People)
Josh O’Connor (The Crown)
Shaun Parkes (Small Axe)
Waleed Zuaiter (Baghdad Central)

EN İYİ KADIN OYUNCU (KOMEDİ)

Daisy May Cooper (This Country)
Daisy Haggard (Breeders)
Gbemisola Ikumelo (Famalam)
Emma Mackey (Sex Education)
Mae Martin (Feel Good)
Aimee Lou Wood (Sex Education)

EN İYİ ERKEK OYUNCU (KOMEDİ)

Charlie Cooper (This Country)
Ncuti Gatwa (Sex Education)
Joseph Gilgun (Brassic)
Guz Khan (Man Like Mobeen)
Paul Ritter (Friday Night Dinner)
Reece Shearsmith (Inside No. 9)

I May Destroy You

EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU

Rakie Ayola (Anthony)
Helena Bonham Carter (The Crown)
Leila Farzad (I Hate Suzie)
Siena Kelly (Adult Material)
Sophie Okonedo (Criminal: UK)
Weruche Opia (I May Destroy You)

EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU

Rupert Everett (Adult Material)
Malachi Kirby (Small Axe)
Tobias Menzies (The Crown)
Kunal Nayyar (Criminal: UK)
Michael Sheen (Quiz)
Micheal Ward (Small Axe)

Haber Etiketleri
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x